Beogradski SBB Vukovi drugi put ove sezone savladali su novosadske Wild Dogse. Na BASK stadionu čopor je sa 49:13 savladao Dogse i osamio se na prvom mestu B divizije.

Na mesto povređenog RB Džoa Berdžerona uskočilo je novo pojačanje Vukova Džozef Ferguson, koji je na svom debiju imao fantastičnu utakmicu. Sva 4 TD postigao je u prvom poluvremenu koje su Beograđani rešili sa 35:0 i u nastavku je aktiviran mercy rule. QB Livaj Plant je nastavio sa dobrim igrama u prvenstvu, postigao je TD trčanjem u prvoj četvrtini, a u trećoj je sa end zonom spojio Nikolu Simovića pasom od 27 jardi za 42:0.

Wild Dogs su u Beograd doputovali bez startnog QBa Luke Vujnovića i to se odrazilo na rezultat. Napad je proradio u poslednjoj četvrtini. Darko Marojević je bacio TD pas za Tihomira Todorovića koji je potvrdio Vladimir Vasilić.

U poslednjoj četvrtini, prvi TD ove sezone istrčao je mladi Aleksandar Mlađen i to za čak 50 jardi. Marojević je svoj drugi TD bacio za Đorđa Mitrovića i postavio konačan rezultat 49:13.

Vukovi su prvi u B diviziji ispred Dogsa koji imaju skor 2-2, dok je na trećem mestu Inđija Indians koja nema pobedu u četiri meča.

U A diviziji prvo mesto drže Wild Boars koji posle predaje Inđije u subotu (35:0 službeni rezultat) i dalje nemaju poraz. Na drugom mestu sada su Plavi zmajevi sa skorom 2-2, a na trećem Jagodina Black Hornets sa 1-3.

SBB Vukovi 49 : 13 Wild Dogs Novi Sad